forFoto.pl forum fotograficzne
[Anmara] Big Ben i Zegar - Wersja do druku

+- forFoto.pl forum fotograficzne (http://www.forfoto.pl)
+-- Dział: OCENY WASZYCH PRAC (/forumdisplay.php?fid=79)
+--- Dział: Miasto / Krajobraz (/forumdisplay.php?fid=40)
+--- Wątek: [Anmara] Big Ben i Zegar (/showthread.php?tid=13686)

[Anmara] Big Ben i Zegar - Anmara - 19-12-2010 11:28 PM

Witam Was bardzo świątecznie Smile Ponieważ nie mogę wytrzymać z nudów wstawiam moje 2 zdjęcia, które zrobiłam moim zacnym kompaktem Sony DSC-S730 (nie polecam). Lubię robić zdjęcia w takim stylu, dlatego kieruję takie, a nie inne pytanie: na co zwrócić uwagę, co uciąć a co by tutaj nie ucinać?
Wasze sugestie na z pewnością mnie zainspirują i podbudują (nawet jeśli to będą słowa krytyki Smile).
1.
[Obrazek: 7102173b19.JPG]

2.
[Obrazek: 2d0094bb96.JPG]

RE: [Anmara] Big Ben i Zegar - Mocca - 19-12-2010 11:33 PM

" Big Ben i zegar " ???

Ojeju , a dlaczego tak leci ?

RE: [Anmara] Big Ben i Zegar - slepy_pedro - 19-12-2010 11:40 PM

Że się tak wyrażę - kupy się to nie trzyma...
już nie mówiąc o jakimś stylu. Nie ma co poprawiać, zrób je na nowo, ale wcześniej się przyjrzyj temu co chcesz zrobić i poszukaj jakiegokolwiek porządku, rytmu, czegokolwiek, co by tworzyło kompozycję.

RE: [Anmara] Big Ben i Zegar - Anmara - 19-12-2010 11:40 PM

(19-12-2010 11:33 PM)Mocca napisał(a):  " Big Ben i zegar " ???

Ojeju , a dlaczego tak leci ?

? Przepraszam, ale nie zrozumiałam pytania. Może to przez mój ból głowy..

RE: [Anmara] Big Ben i Zegar - woytazs - 20-12-2010 01:43 AM

Znaczy, że zamiast BB masz krzywą wieże w Pizie...Laugh
Obiekt na zdjęciu masz pochylony w prawo, czyli leci. Po prostu: krzywo!

RE: [Anmara] Big Ben i Zegar - Vlod - 20-12-2010 01:57 AM

Wszystko rozchwiane jak na pełnym morzu. A tłumacząc prościej, krawędzie i linie budowli powinny być równoległe do krawędzi kadru.

RE: [Anmara] Big Ben i Zegar - Anmara - 20-12-2010 08:58 AM

Mhm. Czyli prosto a nie "na wieżę w Pizza'ie". Proszę mamy I zasadę woytazsa Smile Cóż, nie chcę się bronić, jednak na zrobienie tego zdjęcia miałam 5 sek., a właściwie 1 sek. a resztę na dobiegnięcie do grupy Mryg
A nie patrząc na to, że jest krzywo, to co jeszcze zmienić?
Aha i na tym pierwszym, czy coś się "nie trzyma kupy"?

RE: [Anmara] Big Ben i Zegar - Mocca - 20-12-2010 10:57 AM

Te pierwsze tez leci.
Tak jak napisal Pedro, w tych zdjeciach nie ma co zmieniac.trzeba je zrobic na nowo .A wczesniej przemyslec.A zeby przemyslec , to jeszcze wczesniej poczytac . O podstawach fotografii.
Brak czasu to zadne usprawiedliwienie. swiadczy to jedynie o to tym ze w tym przypadku byl to zwykly pstryk. Takie zdjecia to raczej do szuflady -na pamiatke, nie na forum do oceny. No bo co tu oceniac skoro autor zadnego aspektu nie przemyslal, nie zastanowil sie , nie mial nic na celu. Przeciez nie bedziemy oceniac wiezy i zegara jako samych w sobie. Nie te forum Smile

RE: [Anmara] Big Ben i Zegar - Anmara - 20-12-2010 11:26 AM

No i znowu mi wyszlo cos innego. Tj. napisalam cos a mialo być cos innego. po prostu chcialam wiedziec na co zwracac uwage Smile Dzieki za rugi ;D