Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdjęcia biżuteri - jakie oświetlenie
04-02-2010, 03:34 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-02-2010 03:42 PM przez piotrek1.)
Zdjęcia biżuteri - jakie oświetlenie
Witam
Może ktoś się zna na robieniu zdjęć biżuteri i potrafi coś doradzić. Próbuje robić takie zdjęcia ale wychodzą one ciemne i nieładne.
Sprzęt, który posiadam to:
- aparat sony DSC-H1 (bardzo dobrze robi normalne zdjęcia),
- 3 żarówki 85 W/400 wat światła dziennego ( tego typu
http://www.allegro.pl/item898865573_swie...5500k.html
- namiot bezcieniowy.

Zdjęcia przykładowe zrobione tym zestawem są tutaj (oprócz zdjęć 15-17) http://www.flickr.com/search/people/?see...02&m=names - jaki sprzęt jest potrzebny do zrobienia zdjęć takich jak te nr 15-17? Chyba trzeba zmienić oświetlenie - tylko na jakie? Czy jedna lampa studyjna 1000 wat (ale czy nie będzie za silna do takich zdjęć), czy dwie ale mniejsze, czy jeszcze coś innego? Co trzeba kupić, żeby zdjęcia bizuterii były ładne? Dodam, że zdjęcia robione w namiocie bezcieniowym są bardzo ciemne, a robienie ich na zewnątrz powoduje odbijanie światła na przedmiotach.

Dodam jeszcze, że zdjecia 1-3 robione były w namiocie oświtlownym żarówkami i z pomocą lampy z aparatu, a reszta zdjęć powstała poza tym namiotem (oprócz 15-17.

pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
04-02-2010, 05:27 PM
RE: Zdjęcia biżuteri - jakie oświetlenie
Twoje zdjęcia są całkiem dobre, wystarczy w PS posunąć kilka suwaków. Smile

[Obrazek: wisior.jpg]
04-02-2010, 05:44 PM
Vlod - zapędzluj jeszcze te spękania na kamieniu i będzie "mniód" Lol20gs2
05-02-2010, 04:02 PM
wieczorem może zrobie prosty szybki poradnik na temat fotografii biżuterii Smile i co do tego będzie potrzebne żeby zdjęcia wychodziły w miare poprawne.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-02-2010, 07:21 PM
Dziękuję za odpowiedzi, bo mam wielki problem z tymi zdjęciami biżuterii - czy za każdym razem trzeba poprawiać takie zdjęcie programem graficznym? Może są jakieś inne sposoby na robienie tego typu zdjęć.
pozdr
08-03-2010, 01:38 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-03-2010 01:49 AM przez agland.)
Witam,
Ja również mam problem z oświetleniem. Mianowicie przy fotografowaniu biżuterii w namiocie bezcieniowym dół zdjęcia jest jaśniejszy niż góra. Rzeczy które fotografuję leżą na płasko na podstawce akrylowej lub brystolu . Całość oświetlam dwoma lampami powerlux z założonymi z przodu "kloszami".
Wydaje mi się, że nierównomierne oświetlenie przedmiotów spowodowane jest tym że światło niewystarczająco rozprasza się zanim wpadnie do namiotu i dlatego widać jaśniejsze i ciemniejsze miejsca.
Może zastosowanie parasolek rozpraszających światło spowodowało by, że światło bardzij równomiernie otuliło by namiot.
Dołącze zdjęcie cyknięte na szybko aby zobrazować problem:

[Obrazek: br.jpg]

Jest ono wykadrowane ale w oryginale różnica pomiędzy dołem a górą jest jeszcze większa.
Przyszło mi jeszcze do głowy, że za blisko stawiam te lampy przy namiocie. Jaka powinna być ch odległość aby odpowiednio rozproszyć światło?
Doradźcie co robię źle bo już brakuje mi pomysłów.
08-03-2010, 02:37 PM
żeby nie było że tu się nie pomaga Mryg to informuje że rozmawiałem z kolegą agland na temat tego problemu po za forum Smile

rozwiązanie ? ustawiać lampy pod innymi kątami Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz